Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Główne obszary działania

Edukacja
Sport
Publikacje
Sprawianie komuś radości nie wymaga wiele a wiele znaczy. Drobny gest jest w statnie wiele zmienić.
Nie wstydź się powiedzieć o swoim problemie. Wokół Ciebie są ludzie o wielkich sercach.

Konferencja "Wychodzę ze szpitala i co dalej?"

damy-rade.info

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych od wielu lat wspiera realizację projektu „Damy Radę”. Zainicjowane przez Fundację „Razem Zmieniamy Świat” działanie, którego celem jest edukacyjne wsparcie opiekunów nieformalnych w opiece nad osobami niesamodzielnymi pozostającymi w domach jest potrzebne, szczególnie w kontekście zmieniającej się demografii i rosnącej z roku na rok liczby osób niesamodzielnych.

Cieszymy się, że ta współpraca zaowocowała w kilku ostatnich latach dotarciem z wiedzą o tym jak opiekować się przewlekle chorym do ponad 180 000 polskich rodzin. Bezpłatny poradnik, filmy instruktażowe, a także organizowane w całej Polsce warsztaty są oceniane jako przydatne i cieszą się uznaniem nie tylko samych opiekunów, ale wielu środowisk działających na ich rzecz.

Dlatego podjęliśmy wspólną decyzję o rozpoczęciu II etapu działań.

Jedną z najbardziej krytycznych sytuacji dla opiekuna nieformalnego jest moment pierwszego wypisu osoby niesamodzielnej ze szpitala. W naszym przekonaniu właśnie w szpitalu, jeszcze przed wypisem pacjenta do domu opiekun nieformalny powinien zdobyć podstawowy pakiet wiedzy, ułatwiający mu organizację opieki w domu. Chcemy wspierać szpitale w realizacji tego zadania.

Wywiad z Prezes Funacji Katarzyną Serwińską w Radio PiK "O opiece nad przewlekle chorymi"

Materiał TVP Bydgoszcz "Pacjent wychodzi ze szpitala i... Co dalej z opieką, rehabilitacją?"

Konferencja odbyła się w Toruniu, 6 kwietnia 2017, w Hotelu Mercure Helios.

Patronat i współorganizacja:

Naczelna Rada v14.jpg

program konferencji