Praktyczne sposoby wdrażania rekomendacji dotyczących przeciwdziałania zakażeniom Covid-19 na przykładzie Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - OBEJRZYJ NAGRANIE

Termin: 26 czerwca 2020, godz. 11.00 

60 minut prelekcji i 30 minut na zadawanie pytań

Temat: Praktyczne sposoby wdrażania rekomendacji dotyczących przeciwdziałania zakażeniom Covid-19 na przykładzie Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 

Z doświadczenia związanego z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 w krajach zachodnich takich jak Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia,dotkniętych wcześniej pandemią wynika, że na negatywne skutki choroby szczególnie narażeni są mieszkańcy i personel placówek opieki całodobowej. Odzwierciedleniem tego problemu okazało się również wiele przypadków zakażeń w tego typu instytucjach na terenie Polski.

Właściwe ministerstwa i podległe im służby zareagowały na zagrożenie epidemiologiczne wydając szereg wytycznych i rekomendacji dla placówek opiekuńczych. Podczas szkolenia uczestnik pozna praktyczne przykłady radzenia sobie z zagrożeniem epidemiologicznym, w tym sposoby i etapy wdrażania zaleceń na przykładzie jednego z małopolskich domów pomocy społecznej przeznaczonych dla ponad 200 mieszkańców niepełnosprawnych intelektualnie.

Prowadzący: Mariusz Sajak

Mariusz Sajak - specjalista zarządzania pracą socjalną i doświadczonym praktykiem z 16-letnim stażem w kierowaniu placówką opieki całodobowej. Prezes Stowarzyszenia Organizatorów i Menadżerów Pomocy Społecznej w Regionie Małopolskim. Współpracuje z wieloma instytucjami pomocy społecznej na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Reprezentant domów pomocy społecznej w Regionalnej Platformie Współpracy, członek Rady Innowacji Społecznych przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie.

przewiń do góry przewiń w dół