Damy Radę

znajdź nas

Projekt edukacyjny

Damy Radę to projekt edukacyjny, skierowanym do osób opiekujących się w domu swoimi bliskimi – przewlekle chorymi, starszymi, niepełnosprawnymi. Często rodziny te nie wiedzą, jak sobie poradzić w tej trudnej sytuacji i gdzie mogą szukać pomocy, której tak bardzo potrzebują.

przejdź do strony

Damy Radę to ogólnopolski program tworzony we współpracy z profesjonalistami – pielęgniarkami, rehabilitantami, pracownikami szpitali i instytucji opieki długoterminowej.

Odpowiednia wiedza i umiejętności są niezbędne w prawidłowej opiece nad osobami niesamodzielnymi. W ramach projektu Damy Radę realizujemy szereg działań mających na celu wsparcie rodzin, których bliscy potrzebują opieki długoterminowej:

  • Bezpłatny poradnik – to zbiór praktycznych wskazówek na temat pielęgnacji osoby niesamodzielnej, systemu opieki w Polsce i świadczeń gwarantowanych przez państwo
  • Filmy instruktażowe – dzięki nim opiekun może nauczyć się w jaki sposób wykonywać poszczególne czynności pielęgnacyjne
  • Warsztaty – bezpłatne spotkania adresowane do rodzin i opiekunów nieformalnych w czasie których eksperci uczą prawidłowej opieki m.in. dbania o higienę czy też technik przemieszczania chorego
  • Strona internetowa www.damy-rade.info – to zbiór aktualnych wiadomości, baza informacji o pielęgnacji chorego, organizacji domowej przestrzeni czy też produktach pomocnych w higienie.

Masz pomysł jak wykorzystać program Damy Radę w swojej działalności? Niezależnie od tego gdzie pracujesz, możesz razem z nami mieć wpływ na poprawę jakości opieki nad osobami przewlekle chorymi pozostającymi w domu. Pomoże Ci w tym nasz Poradnik oraz filmy instruktażowe. Przekazując opiekunom te materiały pomagasz im wejść w nową, życiową rolę.

Łączy nas wspólny cel – pomoc rodzinom, które zajmują się osobami wymagającymi opieki długoterminowej.

Chcesz z nami współpracować? Czekamy na kontakt:

przewiń do góry przewiń w dół