24. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Toruń, 13 - 15 września 2022 r. 

Ostatnie lata skupione były na bieżących potrzebach i wyzwaniach, które stawiała przed opieką długoterminową pandemia Covid-19 oraz tym jak w tych bezprecedensowych czasach dbać o potrzeby podopiecznych. Bogatsi o te doświadczenia, wyglądamy w przyszłość. Spotkaliśmy się po raz 24 i rozmawialiśmy o holistycznym podejściu do opieki długoterminowej. 

 

Holistyczne podejście do opieki długoterminowej. Potrzeby i możliwości 

 24. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej odbyła się w tym roku hybrydowo - stacjonarnie w Toruniu oraz online.

Tegoroczną konferencję poświęciliśmy temu, jak holistyczne podejście do potrzeb osoby niesamodzielnej kształtuje zmiany w kulturze opieki długoterminowej.

Prelegenci z Polski, USA, Niemiec, Austrii i Finlandii mówili o ważnym zagadnieniu deinstytucjonalizacji, a także o tym, w jaki sposób pogodzić profesjonalną opiekę z jednoczesnym przybliżeniem jej do miejsca zamieszkania osób jej potrzebujących. Poruszone zostały tematy stresu, kryzysów, śmierci, a także tego jak jakość życia jest powiązana ze zdrowiem psychicznym. Nie zabrakło tematów związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami w opiece długoterminowej.

Wszystkie wykłady można obejrzeć na stronie mkod.pl

przewiń do góry przewiń w dół