Seni Cup 2018

18. Turniej Finałowy Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych już za nami.

250 uczestników z 11 krajów Europy – finał Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup przyciągnął rzesze miłośników sportu.

Fani piłki nożnej spotkali się w Toruniu po raz 18. by sprawdzić swoje umiejętności na boisku. Turniej, w którym udział wzięły 33 drużyny, odbył się w dniach 3-5 lipca 2018 roku. To czas, w którym miasto Kopernika zamieniło się w stolicę piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych. Zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem i pasją podchodzili do rozgrywek. Każda strzelona bramka była wielkim sukcesem i sprawiała dużą radość. Sportowy duch walki towarzyszył wszystkim przez cały czas trwania turnieju, a zdrowa rywalizacja pozwalała przezwyciężać własne słabości. Nie wynik był tu najważniejszy, a sportowe ambicje i wspólnie spędzony czas.

Liga Seni Cup to nie tylko święto sportu, ale przede wszystkim triumf tolerancji, szacunku i akceptacji. Niepełnosprawni zawodnicy zdobywają uznanie w oczach wszystkich kibiców, co ma duży wpływ na ich poczucie własnej wartości.

O tym jak wielkie znaczenie dla zawodników ma udział w Lidze Seni Cup możemy przeczytać we wspomnieniach trenerów:

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną już, 19. odsłonę Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.

przewiń do góry przewiń w dół