Seni Cup 2022

Wracamy po dwuletniej przerwie związanej z pandemią covid. Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni CUP 2022 zostanie zorganizowany po raz 20, a po raz 15 odbędzie sie w Toruniu w dniach 5-7 lipca 2022 roku.

Turniej SENI Cup jest imprezą sportową skierowaną do osób niepełnosprawnych intelektualnie organizowaną od 2001 roku.
Jej celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie. Impreza służy także rozwijaniu ducha sportowej rywalizacji, pozytywnych sportowych emocji oraz propagowaniu idei fair play.
Sport i rekreacja ruchowa tej grupy osób są szczególną formą rehabilitacji pozwalającą na pokonywanie barier i stymulowanie dążeń do wzrostu aktywności społecznej.
Pragnieniem organizatorów jest także przełamanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.

Ruszyły zapisy do Seni Cup 2022

W turnieju może wziąć udział 36 drużyn, które tworzą niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej.

To co wyróżnia naszą inicjatywę, to fakt, że w skład jednej drużyny mogą wchodzić zarówno kobiety jak i mężczyźni, w różnym wieku, z różnym stopniem niepełnosprawności. Dzieląc drużyny na dopasowane grupy sprawnościowe gwarantujemy sprawiedliwą rywalizację.

Turniej zostanie rozegrany na Stadionie przy ul. Bema 23/29 w Toruniu na obiektach należących do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu, w terminie 5-7 lipca 2022 roku.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W rozgrywkach Turnieju mogą brać udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, tworzący drużyny sportowe przy Domach Pomocy Społecznej.

2. Do Turnieju SENI Cup 2022 zostaną zakwalifikowane tylko te drużyny, które w dniach od 5 maja do 16 maja 2022 r. prześlą prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy drużyny na adres siedziby organizatora lub na adres e-mail: fundacja@tzmo-global.com

Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Turniej Seni Cup honorowym patronatem objęło:

Sponsor tytularny:

przewiń do góry przewiń w dół