Podnoszenie świadomości pracowników na temat różnych rodzajów niepełnosprawności

Podnoszenie świadomości pracowników na temat różnych rodzajów niepełnosprawności

Prowadzący szkolenie: Iwona Przybyło | czas trwania: 1,5 h

Demencja, choroba Alzheimera, otępienie, niepełnosprawność (…)

Jak mówić o niepełnosprawności, a w szczególności o demencji i wynikających z niej problemów porozmawiamy podczas szkolenia: „ Podnoszenie świadomości pracowników na temat różnych rodzajów niepełnosprawności”. 

Chcemy wspólnie przejść przez te zagadnienia i znaleźć to, co zmienić w naszej świadomości trzeba, przełamać stereotypy, zastanowić się nad tym, jak najlepiej się komunikować i przede wszystkim pomyśleć o tym jakie jest moje podejście do osób żyjących z niepełnosprawnością. To nie choroba zmienia człowieka lecz nasza reakcja na nią!

Na szkoleniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Rodzaje niepełnosprawności wynikające ze starości.
  • Zjawisko ageizmu.
  • Bariery wynikające z różnych typów niepełnosprawności w starości.
  • Efektywna komunikacja z osobami żyjącymi z demencją o charakterze alzheimerowskim.
  • Rodzaje oddziaływań terapeutycznych w różnych typach niepełnosprawności wynikających ze starości.

 

 

Iwona Przybyło - Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane. 

 

13.04.2022 godz. 10:00 zarejestruj

 

przewiń do góry przewiń w dół