Jako „Opiekun”, a jest nim każdy członek Zespołu Terapeutycznego możesz stać się Partnerem w opiece. Zdobycie odpowiedniej wiedzy i połączenie jej z doświadczeniem i umiejętnościami pozwoli Ci odpowiednio na miarę potrzeb podopiecznego odpowiadać na zmiany, których doświadcza w demencji.
Dzięki zdobytej wiedzy otrzymasz konkretne wskazówki jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w opiece i poznasz odpowiednie „reakcje” na zachowania podopiecznego, które staną się przemyślanymi „odpowiedziami” na jego potrzeby, co znacząco poprawi jakość życia wszystkich w otoczeniu.
Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:
- Czym jest demencja? Jak o niej mówić pewnie i profesjonalnie. Agresja u chorego z demencja? Tak! Mogę pomóc (krótki wstęp).
- Trudne sytuacje w opiece:
- Zaburzenia snu i nocne wędrowanie
- Wędrowanie w ciągu dnia i podążanie za opiekunem.
- Pobudzenie i zachowania agresywne
- Gubienie, gromadzenie, chowanie przedmiotów i jedzenia.
- Powtarzanie pytań.
- Apatia i znudzenie.
- Skargi i oskarżenia.
- Zgłaszanie potrzeb fizjologicznych co kilka minut.
- Niechęć do mycia.
- Problemy ze spożywaniem posiłków.
- Roztargnienie, zagrożenie bezpieczeństwa.
- Przywłaszczanie cudzych przedmiotów.
Iwona Przybyło - Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.
27.10.2021 godz. 10:00 |