Wsparcie 1,5%

Szanowni Państwo,

Na początku 2022 roku zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o przekazanie na rzecz naszej Fundacji 1% odpisu z podatku dochodowego. Zebraliśmy kwotę w wysokości  71 411,95. Bardzo za nią dziękujemy. Zebrane pieniądze pozwoliły nam rozszerzyć pomoc fundacyjną na większą liczbę podopiecznych.

Zarząd Fundacji podjął decyzję o kontynuacji działań w tym zakresie. Przystępujemy do zbiórki 1,5%* odpisu z podatku dochodowego za rok 2022. Podobnie jak w poprzednich latach środki zostaną przekazane Pracownikom Grupy TZMO**, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, wywołanej ciężką chorobą lub niepełnosprawnością. Preferowane będą te osoby, których koszty leczenia nie są refundowane przez państwo. 

KRS: 0000410895 - liczy się każda pomoc! 

* W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok. Podatnik samodzielnie  wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

** Objętym finansowaniem może być nie tylko Pracownik Grupy TZMO ale również członek jego Rodziny

przewiń do góry przewiń w dół